Trzy nowe rozwiązania firmy Polycom

Start  /  Blog  /  Trzy nowe rozwiązan ...

Polycom poszerza swoją nagradzaną licznymi wyróżnieniami serię rozwiązań telepresence o trzy nowe, innowacyjne produkty: kamerę do sal konferencyjnych EagleEye Director, biurowe urządzenie HDX 4500 oraz oprogramowanie telepresence m100. “Kontynuując naszą strategię UC EverywhereSM dostarczamy przełomowe rozwiązania oparte na naszej technologii Intelligent Core oraz na chmurze, które umożliwiają personalizację odbioru i poprawiają jakość komunikacji,” powiedział Sudhakar Ramakrishna, dyrektor do spraw rozwoju Polycom. “Polycom jest pionierem w rozwoju UC, ponieważ nasze pomysły oparte są na potrzebach klientów. W tym właśnie celu wprowadzamy na rynek nowe aplikacje, zwiększamy możliwości współpracy, poprawiamy produktywność i promujemy telepresence.”

1. Spersonalizowane, osobiste sesje Telepresence

Polycom wprowadza trzy nowe, przełomowe rozwiązania UC Polycom EagleEye Director tworzy unikalne, spersonalizowane środowisko konferencyjne Polycom, dostarcza wrażenia ze studia produkcyjnego dla środowisk konferencyjnych. Kamera EagleEye Director tworzy nowy standard wideokonferencji, sprawiając, że konferencje telepresence odbywające się zamkniętych pomieszczeniach są łatwiejsze w obsłudze i sprawiają wrażenie bardziej osobistych, wszsytko dzięki nowoczesnemu połączeniu triangulacji głosu, detekcji twarzy oraz systemu śledzącego opartego na dwóch kamerach. W odróżnieniu od innych dostępnych na rynku produktów, EagleEye Director traktuje każdą sesję telepresence indywidualnie, podświetlając twarze mówiących (oraz zbliżając lub centrując na nich obraz) by stworzyć wrażenie „jednego mówiącego do wielu” W odróżnieniu od zwykłych systemów śledzenia obecnych w kamerach, EagleEye Director zręcznie przechodzi pomiędzy kolejnymi osobami zabierającymi głos a ujęciem całego pomieszczenia, sprawiając, że sesja wydaje się bardziej naturalna a przez to bardziej produktywna.

EagleEye Director zmienia wrażenie „zagubienia w dużym pokoju” w bogate doświadczenie dla wszystkich użytkowników. Automatycznie odnajdując i skupiając się na mówiących, EagleEye Director eliminuje potrzebę przestawiania kamery podczas konferencji i pozwala uniknąć problemów związanych z obsługą pilota. To niezrównane, innowacyjne rozwiązanie może współpracować ze wszystkimi systemami HDX® Room Telepresence.

“Nie wszystkie sale konferencyjne mają rozkład dopasowany do wideokonferencji. Rezultatem jest często zakłócenie komunikacji z osobami siedzącymi w skrajnych punktach pomieszczenia, które nie są wyraźnie widoczne na ekranie podczas wideokonferencji” twierdzi Ira Weinstein, starszy analityk w Wainhouse Research „Inteligentny zoom i skupianie kamery na osobach mówiących dostępne w EagleEye Director dają wrażenie bliskości podczas wideokonferencji, bez konieczności dostosowywania co chwila ustawień kamery.”

2. Biurowe Telepresence

HDX 4500 przenosi All-in-One UC na biurko, podnosząc produktywność przy zmniejszeniu kosztów posiadania tego urządzenia. System HDX 4500 zwiększa produktywność zarówno w biurze menadżera jak i małych grup w salach konferencyjnych dzięki rozwiązaniu „wszystko w jednym”, połączonych z unikalną jakością HD oraz o 50% mniejszem obciążeniu łącza w stosunku do innych, podobnych rozwiązań. HDX 4500 jako najnowszy system z serii HDX 4000 wnosi najwyższą jakość przekazów audio i wideo podczas wideokonferencji i co najważniejsze bez problemu mieści się na biurku. To biurowe urządzenie do wideokonferencji eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych urządzeń zewnętrznych. Składa się z dużego ekranu LCD opartego na technologii Polycom® UltimateHD™, która czyni każdą wideokonferencję bardziej naturalną. HDX 4500 to oparty na standardach, w pełni interoperacyjny system, gwarantujący doskonałą integrację z innymi urządzeniami UC takich firm jak Microsoft, HP, IBM, Juniper, BroadSoft, Siemens, McAfee, oraz Avaya w ramach Polycom® Open Collaboration Network™ (POCN). Połączenie mniejszonego wymagania pasma i lepszej integracji pozwala zredukować koszty bez utraty jakości.

Najważniejsze korzyści z urządzeń z serii HDX 4000 to:

   – Oszczędność do 50% przepustowości pasma dzięki zaawansowanej technologii H.264 High Profile, opartej na standardach metody kompresji danych;    – Najwyższa jakość odbioru w sieciach IP oraz doskonała technologia zapobiegająca utracie pakietów audio i wideo, bez zakłócenia odbioru użytkownikom;
   – Opcjonalny czterokierunkowy MPPlus z HDCP (high-bandwidth digital content protection) pozwala na szybkie przejście z połączenia point-to-point na wielopunktowe.
   – Rodzielczość 1080p (high-definition), z możliwością współdzielenia treści, dostępna na 24-calowym ekranie.

3. Mobilne Telepresence:

Polycom Telepresence m100 to telepresence na komputery przenośne. Polycom oferuje średnim i małym przedsiębiorstwom możliwość korzystania z taniego i profesjonalnego sprzętu do wideokonferencji dzięki oprogramowaniu Telepresence m100 dostępnemu na pecety. Oparte na standardzie oprogramowanie pozwala łączyć się z innymi urządzeniami pracującymi w tym systemie, w tym H.323 oraz SIP, zapewnia też współdzielenie treści podczas wideokonferencji. Po zainstalowaniu na laptopie Telepresence m100 zapewnia szybki dostęp do wideokonferencji i innych form komunikacji audiowizualnej. Współpracując z systemami jakie oferują na przykład Samsung Galaxy Tab czy Motorola Xoom, Polycom przenosi doświadczenie telepresence na laptopy, tablety oraz ipady, zapewniając niespotykaną dotychczas, przełomową mobilność.

Oprogramowanie Polycom Telepresence m100 łatwo można zainstalować na dowolnym komputerze PC. Jest ono idealne dla małych i średnich przedsiębiorstw czy małych zespołów pracowniczych. Niska cena pozwala firmom na łatwy i szybki dostęp do pracowników w biurze czy w terenie za pośrednictwem wysokiej jakości transmisji wideo prosto z laptopa. To proste rozwiązanie posiada interfejs „komunikatora internetowego”, pozwalając użytkownikom na wykonywanie połączeń z zapisanej wcześniej listy kontaktów jednym tylko kliknięciem, bez konieczności przechodzenia skomplikowanego szkolenia. Oprogramowanie działa bezproblemowo z większością wbudowanych kamer oraz urządzeń podłączanych przez USB. Zawiera ono:

    – Spersonalizowane telepresence, pozwalające na odbiór przekazów wideo w jakości HD;
    – Oparty na standardzie system współdzielenia treści z uczestnikami wideokonferencji za naciśnięciem tylko jednego guzika;
    – Możliwość przechodzenia przez Firewall, pozwalającą na kontakt z klientami i dostawcami;
    – Obsługę Dual-stack, która pozwala użytkownikom na łączenie się zarówno ze starszymi urządzeniami jak i najnowocześniejszymi.

 
Następny

czekamy na Kontakt

/ chętnie odpowiemy na Twoje pytania

VisionCube S.A.

ul. gen. Bohdana Zielińskiego 22
30-320 Kraków, PL, EU
NIP: 6793089422

(+48) 123 906 400

Kom.: (+48) 660 136 146
Serwis: (+48) 123 906 410
 

info@visioncube.pl

Video: cracow.visioncube.pl
Serwis: support@visioncube.pl

06

Napisz
do Nas!

/ Szybki kontakt