Infrastruktura

Start  /  WIDEOKONFERENCJE  /  Infrastruktura

POLYCOM-devices

Infrastruktura Polycom

/ Solidny fundament dla systemu

Polycom ma do zaproponowania o wiele więcej w kwestii wideokonferencji. Poza terminalami i salami telepresence oferuje cały szereg rozwiązań infrastruktury wideokonferencyjnej, która ma za zadanie ułatwić tworzenie pełnego środowiska wideokonferencyjnego i usprawniać pracę osób korzystających z wideokonferencji.

Wszystkie elementy infrastruktury wideokonferencyjnej występują obecnie w formie hardware lub maszyn wirtualnych przeznaczonych do instalacji w otoczeniu wirtualizacyjnym klienta. Dzięki takiemu elastycznemu podejściu łatwo jest tworzyć spójne i sprawnie działające środowisko wideokonferencyjne.

cloud_infrastructure

POLYCOM Collaboration Server

/ Mostek wideokonferencyjny

Collaboration Server to rozwiązanie pozwalające na tworzenie połączeń wielopunktowych. Dzięki zastosowaniu mostka wideokonferencyjnego możliwe stają się spotkania dla wielu rozdzielonych geograficznie osób lub zespołów. Wszyscy uczestnicy takiej wideokonferencji mogą się widzieć, słyszeć oraz udostępniać sobie treść. Zasoby mostka mogą być dzielone zależnie od potrzeb - przykładowo, posiadając mostek z 10 portami można utworzyć dwa pokoje spotkań - pierwszy dla 6 uczestników, a drugi dla 4.

Obecnie rozwiązania te dostarczane są na kilka sposobów:

 1. Rozwiązanie wbudowane w terminal z mocno ograniczonymi zasobami i bez możliwości rozbudowy
 2. Rozwiązanie hardware z dużymi możliwościami rozbudowy i tworzeniem środowisk dla większych spotkań
 3. Rozwiązanie w formie maszyny wirtualnej uruchamianej na posiadanej bądź zakupionej infrastrukturze serwerowej, będące najbardziej elastyczną formą mostka wideokonferencyjnego. Rozwiązanie w tej formie zapewnia największe możliwości rozbudowy.

Główne zalety Collaboration Server:

 • Możliwość tworzenia wielopunktowych wideokonferencji z przesyłaniem obrazu, dźwięku i treści,
 • Elastyczne porty; w przypadku konieczności połączenia dużej liczby osób istnieje możliwość obniżenia jakości połączenia w celu stworzenia większego pokoju spotkań,
 • Obsługa i wykorzystanie kodeka H.264 High Profile zapewniającego mniejsze zapotrzebowanie na łącze,
 • Wsparcie dla standardu AVC i SVC - przy wykorzystaniu terminali Polycom obsługujących standard SVC wydajność mostka wzrasta pięciokrotnie,
 • Obsługa rozdzielczości do 1080p60,
 • Wsparcie technologii Polycom Lost Packet Recovery zapewniającej płynność obrazu nawet przy utracie pakietów podczas połączenia oraz Polycom HD Voice odpowiedzialnej za wysoką jakość dźwięku,
 • Łatwa możliwość rozbudowy wraz z rozwojem potrzeb organizacji, zarówno w wersji hardware jak i maszyny wirtualnej,
 • Możliwość integracji z rozwiązaniami Microsoft Skype for Business/Lync.
Polycom Device
 

POLYCOM RealPresence

/ Distributed Media Application

RealPresence Distributed Media Application jest serwerem zarządzania połączeniami. Pozwala użytkownikom na łączenie się niezależnie od stosowanych protokołów (SIP lub H.323). Zapewnia routowanie połączeń – zaawansowane algorytmy odpowiadają za jak najlepsze wykorzystanie dostępnego łącza w celu zapewnienia możliwie najwyższej jakości przeprowadzanych połączeń wideokonferencyjnych.

Rozwiązanie to służy również do połączenia zdalnych serwerów aplikacji i baz danych, a także pozostałych, rozproszonych geograficznie elementów infrastruktury wideokonferencyjnej. Dzięki jego zastosowaniu można wyeliminować pojedyncze punkty awarii.

 • Serwer zarządzania połączeniami dla urządzeń obsługujących protokoły SIP i H.323 (AVC lub SVC),
 • Rozwiązanie maksymalizujące wykorzystanie posiadanych zasobów,
 • H.323 Gatekeeper/SIP registrar do 75 000 urządzeń i 64 mostków wideokonferencyjnych,
 • Eliminacja pojedynczych punktów awarii dzięki możliwości redundancji geograficznej.
Polycom Device
 

POLYCOM RealPresence

/ Resource Manager

RealPresence Resource Manager jest serwerem centralnego zarządzania. Umożliwia monitorowanie i administrację wszystkimi urządzeniami w sieci wideokonferencyjnej. Zapewnia provisioning urządzeń, co pozwala na zachowanie spójności wersji oprogramowania i ustawień pomiędzy terminalami i aplikacjami mobilnymi.

Rozwiązanie to pozwala również na planowanie spotkań wideokonferencyjnych, rezerwowanie niezbędnych zasobów oraz automatyczne zestawianie połączeń.

 • Skalowalne rozwiązanie (do 50 000 urządzeń) służące do zarządzania urządzeniami końcowymi, mostkami i serwerami,
 • Pozwala w prosty sposób administrować i monitorować urządzenia i wykorzystanie zasobów,
 • Kontrola nad wersjami oprogramowania zainstalowanymi na terminalach i pozostałych urządzeniach zarejestrowanych w rozwiązaniu,
 • Planowanie i zarządzanie spotkaniami wideokonferencyjnymi.
Polycom Device
 

POLYCOM RealPresence

/ Access Director

RealPresence Access Director jest rozwiązaniem umożliwiającym rejestracje urządzeń mobilnych i terminali znajdujących się poza siecią organizacji i pozwalającym na zestawianie połączeń pomiędzy nimi. Access Director gwarantuje bezproblemowe połączenia z urządzeniami przebywającymi w różnych sieciach lokalnych bez potrzeby przekonfigurowania tych sieci w celu zapewnienia przepływu ruchu wideo i audio.

 • Podłączanie użytkowników korzystających z urządzeń wideokonferencyjnych oraz aplikacji (wykorzystujących SIP i H.323 - AVC lub SVC) znajdujących się poza siecią organizacji,
 • Skalowalność od 25 do maksymalnie 1 000 jednoczesnych połączeń,
Polycom Device
 

POLYCOM RealPresence

/ Web Suite

RealPresence Web Suite umożliwia wykonywanie połączeń wideokonferencyjnych przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej.Rozwiązanie to nie wymaga instalacji jakichkolwiek aplikacji czy pluginów, dzięki czemu jest przyjazne dla użytkowników i łatwe w obsłudze.

 • Możliwość zapraszania do wideokonferencji każdej osoby. Dzięki wykorzystaniu protokołu WebRTC nie jest wymagana instalacja żadnych pluginów, a jakość dźwięku, wideo i udostępnianej treści jest bardzo wysoka,
 • Każdy uczestnik spotkania może udostępniać dokumenty i pracować na nich wspólnie z pozostałymi rozmówcami,
 • Idealne rozwiązanie dla spotkań zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji,
 • Interoperacyjność z innymi rozwiązaniami wideokonferencyjnymi bazującymi na standardach SIP i H.323,
 • Duże możliwości skutecznego zarządzania spotkaniem.
Polycom Device
 

POLYCOM Content Connect

/ Integracja z Skype for Business i Lync

Polycom Content Connect to rozwiązanie mające za zadanie umożliwić dwukierunkowe współdzielenie przesyłanej treści pomiędzy użytkownikami Polycom i Skype for Business/Lync.

Polycom Device
 

Przejdź do:

czekamy na Kontakt

/ chętnie odpowiemy na Twoje pytania

VisionCube S.A.

ul. gen. Bohdana Zielińskiego 22
30-320 Kraków, PL, EU
NIP: 6793089422

(+48) 123 906 400

Kom.: (+48) 660 136 146
Serwis: (+48) 123 906 410
 

info@visioncube.pl

Video: cracow.visioncube.pl
Serwis: support@visioncube.pl

06

Napisz
do Nas!

/ Szybki kontakt