Innowacje pomagają

Działania w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu to niezwykle ważny element funkcjonowania VisionCube. Współpracując z nami pomagasz potrzebującym w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Nasi pracownicy są aktywnie zaangażowani w działania fundacji InnovAid.

Najnowsze technologie pomagają nam pomagać

InnovAid to grupa ludzi, których połączył brak zgody na cierpienie i nierówności w XXI w. Realizując projekty medyczno-edukacyjne, dzięki najnowszym technologiom, wspieramy społeczeństwa w krajach rozwijających się.

Zdrowie i edukacja

Technologie pomagają nauczycielom i uczniom szkół w buszu afrykańskim w nawiązaniu kontaktu z rówieśnikami w krajach rozwiniętych, zdobywaniu wiedzy oraz umożliwiają na dotarcie tam, gdzie chorych nie stać na konsultacje lekarskie. Nasze pomysły są odważne, ale… działania wcale im nie ustępują.

Telemedycyna i teleedukacja

Ponadto wdrożyliśmy system wideokonferencyjny razem z infrastrukturą w szpitalu (co będzie pomagać w konsultacjach medycznych pomiędzy Ugandą a Polską prowadzonych przez Polską Misję Medyczną) oraz w szkole podstawowej (Dzieciaki z Ugandy korzystają z zajęć z dziećmi z Polski), a także w szkole zawodowej.

Etiopia i Uganda

W 2017 roku, po bardzo udanym projekcie w Etiopii i w odpowiedzi na realne potrzeby tamtejszych mieszkańców powstał pomysł, aby pomóc dwóm szkołom i szpitalowi w Ugandzie. Zainstalowaliśmy tam dostęp do Internetu (sieć światłowodową z gwarantowanym dostępem do Internetu) pomiędzy szpitalem, a dwoma szkołami (podstawową (liczącą 800 osób) i zawodową).

Nasze plany

W przyszłości planujemy uruchomić dla uczniów wykłady z elektroniki, elektrotechniki, informatyki, które prowadzone będą przez studentów oraz wykładowców Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Cały sprzęt zarządzany jest przez nas z Polski, wszystko oparte na strukturze cloud'owej. W przygotowaniu jest kolejna edycja inicjatywy.

Pomagaj z InnovAid

Fundacja InnovAid
KRS: 0000527247

Zadzwoń: +48 606 717 430
Napisz: info@innovaid.pl
www.innovaid.pl