offer-cloud

Cloud – Czym są wideokonferencje w chmurze?

Autor opracowania: Zygmunt Łodziński z.lodzinski@visioncube.pl

#UpdateYourVision

Chmura to nic innego, jak zdalny dostęp do zasobów, które są współdzielone. Jest to bez wątpienia kierunek w którym rozwija się współczesny świat IT. I jak się okazuje – nie taki diabeł straszny jak go malują.

Coraz częściej migrujemy do chmury pocztę, przechowywanie haseł, czy pliki, dlaczego więc nie zrobić tego samego z wideokonferencją? Dlaczego rezygnować z pełnej funkcjonalności systemu, jeśli dzięki wideokonferencji w chmurze jesteśmy w stanie uzyskać wszystkie oczekiwane funkcjonalności przy zachowaniu racjonalnego budżetu?

Co daje nam wideokonferencja w chmurze?

Tutaj przede wszystkim musimy popatrzeć na aspekt ekonomiczny. Takie podejście daje nam możliwość zapewnienia wszystkich podstawowych elementów systemu w formie płatności rozproszonych w czasie. Użytkownik nie musi posiadać dziś pełnej kwoty, wystarczy, że zaplanuje że przez 5 lat będzie przeznaczał określone środki na posiadanie systemu wideo.

Dlaczego warto?

Widząc jak rozwija się technologia na przestrzeni kilku lat, nie ma potrzeby inwestować w system, który za 5 lat stanie się zdezaktualizowany. Jeszcze nie tak dawno wideokonferencja w jakości 1080p była czymś wyjątkowym, dziś to absolutny standard, a zaczyna się już rozmawiać o jakości 4K.

Co będzie dalej?

Czas pokaże, więc dlaczego nie zabezpieczyć inwestycji w taki sposób? Chmura zawsze daje nam rozwiązanie najbardziej aktualne z punktu widzenia technologicznego, a także jest dużo bardziej podatna na aktualizacje, niż infrastruktura klasyczna (on-premise).

Dla kogo wideokonferencje w chmurze?

Wideokonferencje w chmurze to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie protekcję inwestycji. Ponadto bardzo często po rozwiązania zgodne z ideą cloud computingu, sięgają firmy które mają małe działy IT, bądź nie mają ich wcale. Nie ma sensu inwestować w infrastrukturę on-premise, jeśli nie ma kto nią zarządzać. Często też sala konferencyjna traktowana jest jak obszar, którego dział IT nie chce dotykać, dlatego też powinniśmy rozważyć przeniesienie naszej wideokonferencji do chmury, aby zarządzanie tym komponentem również było proste i wykonalne przez np. pracownika administracji. Chmura wideokonferencyjna to także idealne rozwiązanie dla wymagających osób, które potrzebują funkcjonalności „tu i teraz”, nie chcą czekać na instalację, konfiguracje i inne „-acje”, oczekują rozwiązania „straight out of the box”.

Co dostaje użytkownik w ramach wideokonferencji w chmurze?

Kupując rozwiązanie od w dowolnego dostawcy wideokonferencyjnego takiego, jak np. Cisco Webex, Lifesize, Zoom, Blue Jeans otrzymujemy wszystkie podstawowe funkcjonalności (czat tekstowy, klienta mobilnego do komunikacji przy pomocy komputera czy smartfona, pokój spotkania dla kilkudziesięciu użytkowników, NAT traversal, dzięki któremu możemy rozmawiać z komputera w zasadzie z dowolnej sieci, wspólną książkę adresową).

Sięgając po kodeki wideokonferencyjne i chmurę użytkownik jest w stanie w bardzo łatwy sposób dostosować salę spotkań do potrzeb prowadzenia wideokonferencji. Pamiętać tutaj należy dodatkowo o kwestiach wyświetlania, akustyki i nagłośnienia – ale jesteśmy właśnie od tego, żeby w tym pomóc i dobrać rozwiązanie idealnie wpisujące się w koncepcję klienta.

Wideokonferencje w chmurze

Wideokonferencje hybrydowe

Sieć lokalna kontrolowana przez chmurę

Zarządzanie infrastrukturą IT/AV przez chmurę

wideokonferencje

Wideokonferencja w Twojej kieszeni, czyli przyszłość zaczęła się wczoraj

W XXI wieku wideokomunikacja stała się standardem, który dzięki rozwiązaniom firm Polycom i Cisco możemy dostarczać klientom bez względu na zasobność ich portfela.

Sale konferencyjne

Terminale wideokonferencyjne

Aplikacje

Infrastruktura

offer-av-systems

Systemy sterowania inteligentnym budynkiem

W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z pojęciem systemów sterowania inteligentnymi budynkami. Rozwiązania pozwalające na zarządzanie m.in. klimatyzacją, światłem i roletami są obecne w coraz większej ilości biur i domów.

Sterowanie multimediami

Automatyka pomieszczeń

Dedykowane panele sterowania

Serwis, Monitoring, Infrastruktura

Smart Office

Smart Office – inteligentne biuro

Rynek pracownika wymaga od firm chcących utrzymać wykwalifikowaną kadrę nie tylko bardzo dobre warunki finansowe, ale także wyposażenie miejsca pracy w nowoczesne technologie. Na bazie takiej pozafinansowej potrzeby, powstała idea smart office.

Sterowanie klimatem

Rozpoznawanie obecności

Sterowanie oświetleniem i roletami

Integracja systemów oraz multimediów

automatyka biurowa

Automatyka budynkowa – nowoczesne podejście do zagadnienia

Oferujemy indywidualne podejście do każdego klienta w zakresie projektowania systemów. Dzięki takiemu podejściu mamy możliwość połączyć kilka systemów z których już Państwo korzystacie w jeden spójnie działający organizm zarówno w przypadku rozwiązań wideokonferencyjnych i ich integracji np. z usługami kalendarzowym, czy serwerami przechowywania plików, jak i w przypadku systemów inteligentnej Sali konferencyjnej i automatyki budynkowej.

Przygotowanie koncepcji systemu

Wykonywanie instalacji, wdrożenie

Nadzór inwestorski

Audyty systemów AV

offer-service

Usługi serwisowe w VisionCube S.A.

Tworząc w VisionCube dział Usług Serwisowych staraliśmy się zbudować coś więcej, niż jedynie zespół ludzi, którzy ślepo obsługują zgłoszenia dotyczące uszkodzonego sprzętu czy niedziałającego oprogramowania.

Wsparcie posprzedażowe

Zaawansowany serwis systemów IT/AV z SLA

Zdalne monitorowanie infrastruktury i urządzeń

Outsourcing w zakresie utrzymania systemów IT/AV

wielkoformatowe ściany wizyjne

Ściany wizyjne

W obecnych czasach ilość otaczających nas informacji jest tak duża, że dostarczenie ich wymaga coraz bardziej efektywnych metod i nośników. A jak powszechnie wiadomo – człowiek najlepiej przyswaja obrazy. Dawniej do takiego przekazu wystarczyły rozwiązania takie jak plakat, czy pojedynczy monitor, które obecnie nie są już wystarczające. Dziś do gry wchodzą ściany wizyjne, czyli zespoły paneli wyświetlające wzajemnie jeden obraz.

Przyciągnięcie uwagi klienta

Zwiększenie prestiżu

Zarządzanie sytuacjami wyjątkowym

Mnogość zastosowań

Iot - internet rzeczy

Internet Rzeczy czyli IoT

IoT – Internet of things / Internet Rzeczy, to nic innego jak określenie urządzeń, które mogą się ze sobą bezpośrednio lub pośrednio komunikować. Dowiedz się więcej!

Zwiększenie efektywności pracy

Multifunkcjonalność

Kontrola nad infrastrukturą

Synonim nowoczesnego biura

Cisco DX80

23" dotykowy personalny terminal do wideokonferencji, który może służyć nam jako tablica interaktywna, panel do sterowania światłem, klimatyzacją i roletami oraz jako dodatkowy monitor do naszego komputera.

Zobacz DEMO

Cisco Webex Board

55” tablica interaktywna z modułem wideokonferencji oraz możliwością bezprzewodowej prezentacji treści. Produkt który stanie się pełnym wyposażeniem każdej przestrzeni Hudle Space oraz strefy relaxu.

Zobacz DEMO

Cisco Room Kit

Terminal wideokonferencyjny obsługujący rozdzielczość 4K który nie tylko pozwala nam na bezprzewodowe udostępnianie treści, ale także posiada funkcjonalność automatycznego kadrowania rozmówców i śledzenia osoby zabierającej głos. Z Room Kit w zestawie dostajemy dotykowy panel sterujący który może posłużyć do sterowania klimatyzacją, roletami i światłem.

Zobacz DEMO

Cisco Webex Teams

Platforma do komunikacji głosowej, organizacji spotkań wideokonferencyjnej oraz pracy grupowej. Webex Teams doskonale nadaj się do prowadzenia pracy grupowej i projektowej. Dzięki możliwości zintegrowania Webex z platformami takimi jak DropBox, MS Dynamics czy Asana aplikacja ta staje się czymś więcej niż tylko narzędziem do komunikacji.

Zobacz DEMO

Polycom Trio

Urządzenie to łączy najlepszy w swojej klasie telefon konferencyjny z możliwością prowadzenia spotkań wideo przy pomocy usługi Skype dla Firm.

Zobacz DEMO

Polycom Group

Terminale wideokonferencyjne z serii Group to najlepszy możliwy wybór dla wszystkich użytkowników którzy korzystają z usługi Skype dla Firm. Terminal po zarejestrowaniu w Skype pozwala nam na prowadzenie rozmów z Sali konferencyjnej w komfortowy sposób.

Zobacz DEMO

Polycom Pano

Rozwiązanie do bezprzewodowego udostępnia treści oraz biała tablica, już dziś wyposaż swoją salę wideokonferencyjną w dodatkowe funkcjonalności.

Zobacz DEMO

Polycom Centro

Polycom Centro to produkt do strefy relaksu lub przestrzeni typu hudle space. Cztery monitory z kamerą dookólną pozwala nam uzyskać wysoki komfort współpracy zarówno z osobami będącymi zdalnie jak i osobami które pracują z nami w jednym pomieszczeniu.

Zobacz DEMO
TOP PRODUKT