Czym jest Pexip

Pexip to pochodzący z Norwegii lider technologiczny w zakresie interoperacyjności i tworzenia rozwiązań do współpracy on-line.

Usługi Pexip uwalniają możliwości współpracy Twojego zespołu, poprzez połączenie różnych środowisk i urządzeń do wideokonferencji

Pexip to certyfikowany partner firmy Microsoft w zakresie rozwiązań zapewniających „interop” dla urządzeń SIP i H.323, czyli dołączanie do spotkań organizowanych w ramach Microsoft Teams, Skype for Business oraz Google Hangouts. Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań obecnie posiadane rozwiązania sprzętowe będą mogły być w pełni wykorzystywane do spotkań organizowanych z wykorzystaniem najbardziej popularnych chmurowych systemów.

Rozwiązanie Pexip to szyna do integracji różnych systemów wideo

System zbudowany w oparciu o rozwiązania norweskiego producenta zapewnia nam 4 podstawowe bloki funkcjonalności.

01

Call control

Rejestracja endpointów wideokonferencyjnych różnych producentów

Własna domena w adresie i branding aplikacji

Provisioning, Firewall Traversal

Rozmowy audio i wideo od 1-do-1, aż do multikonferencji

Wygodne zarządzanie

Zaawansowany system wideokonferencyjny

Do rozwiązania Pexip możesz podłączyć swoją dotychczasową infrastrukturę wideo wraz z wszystkimi funkcjonalnościami: rejestracją endpointów (Poly, Cisco, inne) wraz z ich provisioningiem i publikowaniem książki adresowej, firewall traversal, oraz funkcją mostka wideokonferencyjnego.

Rozwiązanie SIP/H.323 od Pexip może zostać dostarczone w postaci usługi chmurowej na poszczególne funkcjonalności lub w formie klasycznej on-premise`owej infrastruktury o nazwie Infinity Platform.

02

Cloud Video Interop

Bezpieczne i wygodne rozmowy między komunikatorami

SIP/H.323

Microsoft Teams

Google Hangouts Meet

Skype for Bussines

i wiele innych...

Połącz się z Twoimi kontaktami - niezależnie od systemu

CVI czyli Cloud Video Interop – pod tym pojęciem kryje się możliwość dołączania terminali SIP/H.323 do spotkań organizowanych w ramach platform Microsoft. Warto zaznaczyć w tym miejscu, iż Pexip zapewnia integracje dla MS Teams, Skype For Business w wersji chumurowej oraz on-premise.

Cloud Video Interop to certyfikowane przez firmę Microsoft rozwiązanie, które pozwala na dołączanie do spotkań hostowanych na MS Teams rozwiązań SIP/H.323 do sal konferencyjnych i zastosowania indywidualnego (jak na przykład DX 80 lub Studio X30).

03

One Touch Join

Dołączanie do spotkania jednym kliknięciem

Automatyczne dołączanie do zaplanowanych spotkań

Integracja z firmowym kalendarzem

Łatwe dołączanie do spotkań wewnętrznych i zewnętrznych

Dołącz do spotkania jednym dotknięciem

Nieodłącznym elementem budowania systemu wideokonferencyjnego jest „One Touch Join” czyli dołączanie do spotkania przy użyciu jednego przycisku wyświetlającego się na naszym ekranie dotykowym. Integracja w oparciu o Pexip zapewnia nam możliwość dołączenia do dowolnego spotkania MS Teams, Skype w ramach naszej organizacji przy pomocy dodania adresu e-mail do zaproszenia mailowego.

Warto tutaj zaznaczyć, iż w przypadku zaproszeń wysyłanych przez inne organizacje posiadające funkcjonalność CVI funkcjonalność „OTJ” również będzie działać. Nasze terminale będą również interpretować zaproszenia z innych platform chmurowych np. takich jak Zoom (pod warunkiem posiadania przez organizatora Room Conectora – odpowiednik CVI w Zoom).

04

Analityka

Dane statystyczne dotyczące długości spotkań

Raporty z wykorzystania poszczególnych elementów / funkcjonalności

Raporty o jakości spotkań

Narzędzia diagnostyczne

Zaawansowany system wideokonferencyjny

Pexip jest łatwy w administracji - pomaga administratorom badać wykorzystanie zasobów, aby móc w przyszłości lepiej wykorzystywać posiadaną infrastrukturę.

Rozwiązania Pexip projektowane są z myślą o bezpieczeństwie i prywatności osób korzystających z usługi. Pexip spełnia najwyższe branżowe standardy potwierdzone certyfikatami, korzysta z zaawansowanych technologii i metod szyfrowania.

Wybierz swój sposób by cieszyć się możliwościami

Bezpieczne i wygodne wideorozmowy z każdego urządzenia dzięki platformie Pexip - jedno rozwiązanie by móc rozmawiać ze wszystkimi.
Poznaj sposoby w jakie możesz korzystać z możliwości systemu Pexip i wybierz ten, który odpowiada Twoim potrzebom.

Poznaj technologie Pexip

Superszerokie pasmo dzwięku

Twórcy Pexip skupili się na wysokiej jakości dźwięku. Eliminując do minimum opóźnienia w przesyłaniu dźwięku, udało się zapewnić środowisko pozwalające na naturalną rozmowę – bez denerwujących zniekształceń i opóźnień. Przetwarzanie audio w wysokiej rozdzielczości pozwoliło na uzyskanie super szerokiego pasma dźwięku z minimalnym opóźnieniem. Dzięki czemu usłyszysz różnice natychmiast.

Adaptive Composition

Dzięki sztucznej inteligencji, Pexip sam skadruje obraz na osobę mówiącą, automatycznie zbliży i pokaże osobę zabierającą głos w danym momencie. Adoptive Composition wykorzystuje mechanizmy AI i uczenia maszynowego, by zapewnić optymalny kadr i usprawnić komunikację – bez udziału użytkownika – na każdym urządzeniu. Dodatkowo w celu zapewnienia jak najlepszego odbioru Pexip wyłączy okna osób, których fizycznie nie ma przy komputerze lub wyłączą kamery.

All-in-one interop

Pexip jako pierwszy pozwala na równoległą integrację z już funkcjonującym środowiskiem Microsoft Skype for Business, Microsft Teams oraz Google Meet. Dzięki takiemu podejściu firma nie musi zmieniać swojego User Experience wypracowanego przez lata, umożliwiając użytkownikom wykorzystanie już używanego klienta wideokonferencyjnego

Prywatny VMR dla każdego w firmie

Dzięki rozwiązaniom Pexip każdy w organizacji może posiadać swój osobisty Wirtualny Pokój Spotkań (VMR - Virtual Meeting Room), za ułamek ceny tradycyjnych rozwiązań. W dodatku dołączanie do spotkań jest tak proste, jak korzystanie z telefonu, przeglądanie stron internetowych czy wysyłanie emaili.

Ciągłość korzystania z obecnego środowiska

Pexip Infinity nie zmusza użytkowników do zmiany sposobu komunikacji. Nie jest wymagana żadna nowa aplikacja, wtyczki, dodatki czy terminale - użytkownicy mogą nadal korzystać z tych samych narzędzi, ale z zupełnie nowymi możliwościami. To pozwala na bardzo szybkie wdrożenia i natychmiastowe rozpoczęcie pracy na nowej platformie bez kosztownych i czasochłonnych szkoleń czy wsparcia ze strony działu IT (helpdesk).

Elastyczna rozbudowa

Rozwiązanie Pexip zaprojektowano z myślą o elastyczności – Twoja organizacja potrzebuje więcej zasobów – możesz łatwo dokupić licencje i dodać je do swojego planu. Pexip Infinity oferuje prosty model licencjonowania umożliwiający rozproszonym serwerom korzystanie z jednej puli licencji, co pozwala na wygodne zarządzanie systemem z jednego centralnego punktu i zaoszczędzenie sporej części budżetu.

Komunikacja przez webRTC

Dzięki wykorzystaniu technologii WebRTC mamy możliwość dołączenia do widekonferencji poprzez dowolne urządzenie posiadające przeglądarkę internetową, czy to komputer bądź urządzenie mobilne (telefon, tablet). Ponadto Pexip udostępnia player’a wideokonferencyjnego, którego możemy osadzić na własnej witrynie internetowej. Ta funkcjonalność idealnie wkomponowuje się w połączenia B2C.

Przyjazny dla administratorów IT

Pexip Infinity jest instalowany jako wirtualne maszyny na platformach VMware ESXi lub Microsoft Hyper-V. Można wdrożyć to rozwiązanie w prywatnej chmurze (private cloud), w chmurze publicznej (public cloud) lub w modelu hybrydowym. Komunikacja na jednym porcie pomiędzy wszystkimi elementami infrastruktury znacznie upraszcza wdrożenie i późniejszą analizę sieciową.

Automatyczny proces aktualizacji

Pexip Infinity jako jedyny na rynku umożliwia aktualizację w sposób automatyczny, tzn. cały proces aktualizacji środowiska rozpoczyna się od aktualizacji serwera Management, a następnie wszystkie pozostałe komponenty (Transcoding Node oraz Proxy Nody) aktualizują się samoczynnie bez udziału administratorów.

Zamów DARMOWE demo

Nigdy wcześniej narzędzia do komunikacji nie były tak potężne.
Przekonaj się o tym na własnej skórze - zamów bezpłatny trial Pexip Infinity

Twoja wiadomość została wysłana

Pracownicy VisionCube skontaktują się z Tobą, żeby ustalić szczegóły dotyczące środowiska testowego.

Dziękujemy za poświęcony czas!

Mamy problem :(

Podczas wysyłania formularza wystąpił nieoczekiwany błąd.

Nasi technicy pracują nad usunięciem problemu. Do tego czasu prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny lub mailowy - dane poniżej.

Złoty partner Pexip

VisionCube S.A. jako jedyna marka w Polsce może pochwalić się statusem Złotego Partnera Pexip oraz czwórką certyfikowanych przez producenta inżynierów.

Kontakt

Na wszystkie Twoje pytania odpowiedzą certyfikowani eksperci VisionCube - złotego partnera Pexip w Polsce.
Skorzystaj z doświadczenia naszych doradców. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zygmunt Łodziński

Zygmunt jest członkiem zarządu VisionCube S.A.
i odpowiada za markę Pexip oraz produkty z nią związane.

Tel.: +48 889 217 517

Mail: z.lodzinski@visioncube.pl

Zadzwoń → Napisz →

VisionCube S.A.

VisionCube S.A.
ul. B. Zielińskiego 22,
30-320 Kraków, PL

Tel.: +48 123 906 400

Mail: info@visioncube.pl

VisionCube.pl →

Spółka Akcyjna zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie XI Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000681341. NIP: PL6793089422. REGON: 122780360. Kapitał zakładowy: 2 202 000,00 PLN wniesiony w całości.

The Incorporated Company entered into the National Court Register, maintained by the District Court for Kraków - Śródmieście, XI Commercial Division, under entry No. KRS 0000681341. Tax Identification Number (NIP): PL6793089422. Industry Identification Number (REGON): 122780360. Share capital PLN 2 202 000,00 paid up in full.

All rights reserved by VisionCube and/or Pexip, Microsoft. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością ich właścicieli.
Branding and webdesign by Babilon.me