Huddle Room to pojęcie ogólnie znane w biznesie, są to małej wielkości sale spotkań wyposażone w sprzęt do wideokonferencji w celu łączenia się z oddziałami firmy czy klientami. Wychodząc naprzeciw trendom, Poly stworzyło specjalną rodzinę urządzeń dedykowaną do tego typu pomieszczeń.

Są to urządzenia all-in-one z serii Studio X, z wbudowaną kamerą z czterokrotnym zoomem cyfrowym, głośnikami i zestawem mikrofonów wykorzystujących technologię kasowania echa. Obecnie na rynku są dwa urządzenia Poly Serii X. Jest to X30 wspierające jeden monitor z zasięgiem mikrofonów do 4,5m oraz X50 – umożliwiające podpięcie dwóch monitorów z zasięgiem mikrofonów do 7,5m. Urządzenia mogą być sterowane na trzy różne sposoby:

– z wykorzystaniem panelu dotykowego Poly TC8

– przy pomocy pilota

– dzięki połączeniu z monitorem dotykowym

Oprogramowanie Poly OS umożliwia nam wybranie trybu pracy naszego urządzenia i właśnie tutaj pojawia się Zoom Room – dedykowany pokój spotkań.

Co zyskujemy decydując się na takie rozwiązanie?

W intensywnie wykorzystywanych pokojach spotkań kluczowa jest integracja systemu rezerwacji sali z kalendarzem. Tym prostym sposobem, możesz uniknąć kolizji terminów spotkań i zwiększyć produktywność przez przejrzyste zarządzanie czasem. Pozwala to na wyświetlanie listy nadchodzących spotkań na kontrolerze i możliwość szybkiego dołączenia, bez konieczności wpisywania hasła. Gdy już dołączymy do spotkania warto zwrócić uwagę na kilka aspektów rozwiązania Studio X z panelem dotykowym TC8. W trakcie trwania naszej konferencji na kontrolerze wyświetlą się znane z wersji desktopowej ikony. Mowa tutaj o możliwości wyciszenia się, wyłączenia kamery, zmian ustawień bezpieczeństwa czy zarządzanie uczestnikami spotkania.

A co jeśli chcemy udostępniać treść?

Do tego też jest specjalna ikonka, a udostępniać treść możemy na trzy sposoby:

– udostępnianie treści „po kablu” – z wykorzystaniem portu wejściowego HDMI urządzenia Poly Studio X

– przy użyciu aplikacji Zoom na telefonie czy laptopie

– po wejściu na stronę share.zoom.us i wprowadzeniu wyświetlanego numeru i hasła konferencji, w której uczestniczymy

Dodatkowo w czasie, gdy nie prowadzimy żadnej wideokonferencji czy nie udostępniamy treści, możemy włączyć opcję Digital Signage, czyli wyświetlania kolejki filmów czy grafik na monitorze. Jaki mogło by to mieć cel? Załóżmy że w salce prowadzimy małe spotkanie, a na nim będą osoby nie mające wcześniej styczności z Zoomem czy Poly Studio X, wyświetlane grafiki oswoiłyby użytkowników ze sposobem udostępniania treści czy dołączania do planowanego spotkania. A jeśli nie ma takiej konieczności nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyświetlane były krótkie filmy przedstawiające działalność firmy.

Za sprawą tych niepozornych urządzeń małe sale spotkań zyskują nowe funkcjonalności, a użytkownicy przyjazne narzędzie do komunikacji i współpracy.

Kinga Paciuch

We wszystko co robię wkładam swoje serce – niezależnie, czy to życie prywatne, czy zawodowe.

Z natury jestem szczera, wytrwała i empatyczna. Nienawidzę rodzynków i mięty, ale dobrej herbaty nigdy nie odmówię.
Nie ma nic lepszego od praktycznej wiedzy, dlatego cenię sobie pracę „na żywym organizmie” i bardzo chętnie testuje rozwiązania i sprzęt.

k.paciuch@visioncube.pl