automatyka biurowa

Automatyka budynkowa – nowoczesne podejście do zagadnienia

Autor opracowania: Jakub Stępniak j.stepniak@visioncube.pl

#UpdateYourVision

Oferujemy indywidualne podejście do każdego klienta w zakresie projektowania systemów. Dzięki takiemu podejściu mamy możliwość połączyć kilka systemów z których już Państwo korzystacie w jeden spójnie działający organizm zarówno w przypadku rozwiązań wideokonferencyjnych i ich integracji np. z usługami kalendarzowym, czy serwerami przechowywania plików, jak i w przypadku systemów inteligentnej Sali konferencyjnej i automatyki biurowej/budynkowej.

Sterowanie w nowoczesnym budynku czy też biurze, to już nie tylko zarządzanie podstawowymi funkcjami takimi, jak oświetlenie czy rolety, ale przede wszystkim integracje pomiędzy różnymi systemami, dzięki którym otrzymujemy jedno proste w obsłudze narzędzie, dające nam pełną kontrolę nad stanem naszego budynku.

Czym jest system automatyki budynkowej BMS (Building Management System)?

Zadaniem systemu automatyki BMS jest tworzenie inteligentnego budynku, domu czy biura, poprzez integrację sterowania i nadzoru różnego typu urządzeń. Urządzenia można pogrupować na kilka kategorii, w zależności od przypisanych im zadań. Są to m.in.: ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja, oświetlenie, żaluzje i rolety, bezpieczeństwo, kontrola dostępu, detekcja obecności, zdalny serwis i zarządzanie oraz elementy AV wyposażenia biura.

Wdrożenie systemu automatyki budynkowej / automatyki biurowej daje nam możliwość zyskania wymiernych korzyści w obszarach takich, jak:

  • poprawienie komfortu i wygody pracowników budynku lub biura,
  • ograniczenie zużycia energii elektrycznej oraz obniżenie kosztów eksploatacji budynku,
  • poprawa bezpieczeństwa w budynku,
  • ułatwienie zarządzaniem procesami technicznymi w budynku.

Dobrym przykładem zastosowania systemu automatyki budynku w przestrzeni biurowej jest sala konferencyjna.

Nowoczesne sale konferencyjne

W nowoczesnym biurze sala konferencyjna jest pomieszczeniem multifunkcjonalnym, które musi dawać możliwość szybkiego przystosowana się do wymagań użytkownika np. poprzez podział na mniejsze pomieszczenia, w zależności od ilości uczestników na danym spotkaniu.

Sala konferencyjna powinna być prosta i intuicyjna w obsłudze, jednocześnie zapewniając pełną funkcjonalność. Obsługa sali powinna być prowadzona z panelu dotykowego, naściennego lub aplikacji mobilnej, gdzie mamy pełen i łatwy dostęp wszystkich jej funkcji spiętych z systemem sterowania.
Zastosowanie systemów automatyki biurowej w salach konferencyjnych może znacznie podnieść komfort ich użytkowania, poprzez automatyczne dostosowanie parametrów takich, jak temperatura, wilgotność, ilości świeżego powietrza, ilość światła (naturalnego lub sztucznego).

Systemy BMS dają nam szereg możliwości, wśród nich: możliwość zaprogramowania tak zwanych „scen”, dzięki którym użytkownik przy użyciu jednego przycisku na panelu, jest w stanie uruchomić w tym samym czasie zestaw projekcyjny, zestaw wideokonferencyjny i zamknąć rolety w celu zacienienia pomieszczenia.
Kolejną zaletą systemu BMS jest kontrola dostępu, dzięki której z naszych zasobów biurowych nie mogą korzystać osoby postronne. Kontrolę dostępu można również wykorzystać jako narzędzie diagnostyczne do analizowania poziomu zajętości sali przez użytkowników. Dane te mogą w dłuższej perspektywie posłużyć do zmiany zagospodarowania całego biura.

Automatyka budynkowa w najbliższych latach będzie się z całą pewnością bardzo mocno się rozwijać ze względu na postęp w dziedzinie konstruowania czujników, ich miniaturyzacji i polepszania łączności oraz dzięki rozwojowi takich dziedzin, jak IoT (Internet Rzeczy), które w przyszłości zdominują przestrzeń biurową.

Nasz zespół doradzi, zaprojektuje i wdroży najlepsze rozwiązanie, dostosowane do Twoich potrzeb.

Przygotowanie koncepcji systemu

Wykonywanie instalacji, wdrożenie

Nadzór inwestorski

Audyty systemów AV

wideokonferencje sprzęt

Wideokonferencja w Twojej kieszeni, czyli przyszłość zaczęła się wczoraj

W XXI wieku wideokomunikacja stała się standardem, który dzięki rozwiązaniom firm Polycom i Cisco możemy dostarczać klientom bez względu na zasobność ich portfela.

Sale konferencyjne

Terminale wideokonferencyjne

Aplikacje

Infrastruktura

offer-av-systems

Systemy sterowania inteligentnym budynkiem

W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z pojęciem systemów sterowania inteligentnymi budynkami. Rozwiązania pozwalające na zarządzanie m.in. klimatyzacją, światłem i roletami są obecne w coraz większej ilości biur i domów.

Sterowanie multimediami

Automatyka pomieszczeń

Dedykowane panele sterowania

Serwis, Monitoring, Infrastruktura

Smart Office

Smart Office – inteligentne biuro

Rynek pracownika wymaga od firm chcących utrzymać wykwalifikowaną kadrę nie tylko bardzo dobre warunki finansowe, ale także wyposażenie miejsca pracy w nowoczesne technologie. Na bazie takiej pozafinansowej potrzeby, powstała idea smart office.

Sterowanie klimatem

Rozpoznawanie obecności

Sterowanie oświetleniem i roletami

Integracja systemów oraz multimediów

offer-cloud

Cloud – Czym są wideokonferencje w chmurze?

Chmura to nic innego, jak zdalny dostęp do zasobów, które są współdzielone. Jest to bez wątpienia kierunek w którym rozwija się współczesny świat IT. I jak się okazuje – nie taki diabeł straszny jak go malują.

Wideokonferencje w chmurze

Wideokonferencje hybrydowe

Sieć lokalna kontrolowana przez chmurę

Zarządzanie infrastrukturą IT/AV przez chmurę

offer-service

Usługi serwisowe w VisionCube S.A.

Tworząc w VisionCube dział Usług Serwisowych staraliśmy się zbudować coś więcej, niż jedynie zespół ludzi, którzy ślepo obsługują zgłoszenia dotyczące uszkodzonego sprzętu czy niedziałającego oprogramowania.

Wsparcie posprzedażowe

Zaawansowany serwis systemów IT/AV z SLA

Zdalne monitorowanie infrastruktury i urządzeń

Outsourcing w zakresie utrzymania systemów IT/AV

wielkoformatowe ściany wizyjne

Ściany wizyjne

W obecnych czasach ilość otaczających nas informacji jest tak duża, że dostarczenie ich wymaga coraz bardziej efektywnych metod i nośników. A jak powszechnie wiadomo – człowiek najlepiej przyswaja obrazy. Dawniej do takiego przekazu wystarczyły rozwiązania takie jak plakat, czy pojedynczy monitor, które obecnie nie są już wystarczające. Dziś do gry wchodzą ściany wizyjne, czyli zespoły paneli wyświetlające wzajemnie jeden obraz.

Przyciągnięcie uwagi klienta

Zwiększenie prestiżu

Zarządzanie sytuacjami wyjątkowym

Mnogość zastosowań

Iot - internet rzeczy

Internet Rzeczy czyli IoT

IoT – Internet of things / Internet Rzeczy, to nic innego jak określenie urządzeń, które mogą się ze sobą bezpośrednio lub pośrednio komunikować. Dowiedz się więcej!

Zwiększenie efektywności pracy

Multifunkcjonalność

Kontrola nad infrastrukturą

Synonim nowoczesnego biura

Cisco DX80

23" dotykowy personalny terminal do wideokonferencji, który może służyć nam jako tablica interaktywna, panel do sterowania światłem, klimatyzacją i roletami oraz jako dodatkowy monitor do naszego komputera.

Zobacz DEMO

Cisco Webex Board

55” tablica interaktywna z modułem wideokonferencji oraz możliwością bezprzewodowej prezentacji treści. Produkt który stanie się pełnym wyposażeniem każdej przestrzeni Hudle Space oraz strefy relaxu.

Zobacz DEMO

Cisco Room Kit

Terminal wideokonferencyjny obsługujący rozdzielczość 4K który nie tylko pozwala nam na bezprzewodowe udostępnianie treści, ale także posiada funkcjonalność automatycznego kadrowania rozmówców i śledzenia osoby zabierającej głos. Z Room Kit w zestawie dostajemy dotykowy panel sterujący który może posłużyć do sterowania klimatyzacją, roletami i światłem.

Zobacz DEMO

Cisco Webex Teams

Platforma do komunikacji głosowej, organizacji spotkań wideokonferencyjnej oraz pracy grupowej. Webex Teams doskonale nadaj się do prowadzenia pracy grupowej i projektowej. Dzięki możliwości zintegrowania Webex z platformami takimi jak DropBox, MS Dynamics czy Asana aplikacja ta staje się czymś więcej niż tylko narzędziem do komunikacji.

Zobacz DEMO

Polycom Trio

Urządzenie to łączy najlepszy w swojej klasie telefon konferencyjny z możliwością prowadzenia spotkań wideo przy pomocy usługi Skype dla Firm.

Zobacz DEMO

Polycom Group

Terminale wideokonferencyjne z serii Group to najlepszy możliwy wybór dla wszystkich użytkowników którzy korzystają z usługi Skype dla Firm. Terminal po zarejestrowaniu w Skype pozwala nam na prowadzenie rozmów z Sali konferencyjnej w komfortowy sposób.

Zobacz DEMO

Polycom Pano

Rozwiązanie do bezprzewodowego udostępnia treści oraz biała tablica, już dziś wyposaż swoją salę wideokonferencyjną w dodatkowe funkcjonalności.

Zobacz DEMO

Polycom Centro

Polycom Centro to produkt do strefy relaksu lub przestrzeni typu hudle space. Cztery monitory z kamerą dookólną pozwala nam uzyskać wysoki komfort współpracy zarówno z osobami będącymi zdalnie jak i osobami które pracują z nami w jednym pomieszczeniu.

Zobacz DEMO
TOP PRODUKT