wideokonferencje sprzęt

Wideokonferencja w Twojej kieszeni, czyli przyszłość zaczęła się wczoraj

Autor opracowania: Łukasz Korpak l.korpak@visioncube.pl

#UpdateYourVision

W XXI wieku wideokomunikacja stała się standardem, który dzięki rozwiązaniom firm Polycom i Cisco możemy dostarczać klientom bez względu na zasobność ich portfela.

Posiadamy pewną wrodzoną tendencję do optymalizacji pracy w naszych codziennych zmaganiach. Świadomie lub podświadomie, szukamy sposobu, aby pewne powtarzalne, codzienne procesy skrócić – co finalnie ma nam przynieść lepszy efekt w tym samym czasie, lub taki sam efekt w czasie krótszym.

Nic dziwnego, że gdy tylko na rynku pojawiły się wideokonferencje, była to rewolucja w biznesie. W końcu człowiek znalazł sposób, żeby porozmawiać ze sobą twarzą w twarz, nie siedząc w jednym pomieszczeniu. Z początku sale konferencyjne były ekskluzywnym miejscem, do którego wstęp mieli tylko nieliczni – elita organizacji, czyli zazwyczaj zarząd. Z drzwiami sali toczyły się rozmowy o najpoważniejszych, strategicznych decyzjach, które mogły bezpośrednio zaważyć na losach spółki.

Późniejsze zejście systemów wideokonferencyjnych „na ziemię”, dla zwykłych Użytkowników, jest już bezpośrednim następcą dzisiejszej rewolucji. Wideokonferencja stała się po prostu znacznie tańsza, dzięki czemu systemów wideokonferencyjnych pojawiło się więcej, zaczęły więc służyć wszystkim pracownikom firmy do codziennej pracy i w ten sposób wideokonferencja stała się nieodłączną częścią pracy zespołowej firm z wieloma lokalizacjami.

W związku z pojawieniem się komunikatorów online, za pomocą których można było przeprowadzić także rozmowę wideokonferencyjną, giganci rynku musieli podjąć odpowiednie kroki i w jakiś sposób rozszerzyć wachlarz usług, tak aby profesjonalna wideokonferencja nie była „uwięziona” jedynie w sali konferencyjnej.

Dwa różne podejścia

Dwa różne podejścia do tej zmiany zaprezentowało Cisco i Polycom. Cisco stworzyło swoją aplikację, Webex Teams (kiedyś Cisco Spark), która dzięki możliwości wykupienia licencji w cloudzie lub zaimplementowaniu rozwiązania hybrydowego jest bardzo elastyczna i dopasowana do Klienta. Dzięki aplikacji mobilnej, interfejsowi webowemu i profesjonalnej linii terminali do wideokonferencji dostęp do platformy komunikacyjnej mamy wszędzie – w laptopie, telefonie lub w profesjonalnej sali wideokonferencyjnej.

Wideokonferencje z Polycom

Polycom z kolei poszedł w stronę integracji z Microsoft i nie posiada własnej chmury, ale dzięki współpracy ze Skype for Business, który można natywnie dopiąć do terminali Polycoma, zasada działania jest jednak identyczna. Finalnie dostęp do wideokonferencji mamy zarówno z terminali jak i aplikacji zainstalowanych na komputerach i telefonach. Na rynku w międzyczasie pojawiła się aplikacja „Microsoft Teams” i to właśnie Teams będą w przyszłości flagowym komunikatorem wideokonferencyjnym od Microsoftu.

Niezależnie jednak od tego czy pójdziemy którąkolwiek z tych dróg – wideokonferencje mamy w kieszeni.

Wykwalifikowany zespół ekspertów z VisionCube doradzi, zaprojektuje i wdroży rozwiązanie optymalnie dostosowane do potrzeb Twojej organizacji.

Sale konferencyjne

Terminale i systemy wideokonferencyjne

Aplikacje

Infrastruktura

offer-av-systems

Systemy sterowania inteligentnym budynkiem

W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z pojęciem systemów sterowania inteligentnymi budynkami. Rozwiązania pozwalające na zarządzanie m.in. klimatyzacją, światłem i roletami są obecne w coraz większej ilości biur i domów.

Sterowanie multimediami

Automatyka pomieszczeń

Dedykowane panele sterowania

Serwis, Monitoring, Infrastruktura

Smart Office

Smart Office – inteligentne biuro

Rynek pracownika wymaga od firm chcących utrzymać wykwalifikowaną kadrę nie tylko bardzo dobre warunki finansowe, ale także wyposażenie miejsca pracy w nowoczesne technologie. Na bazie takiej pozafinansowej potrzeby, powstała idea smart office.

Sterowanie klimatem

Rozpoznawanie obecności

Sterowanie oświetleniem i roletami

Integracja systemów oraz multimediów

offer-cloud

Cloud – Czym są wideokonferencje w chmurze?

Chmura to nic innego, jak zdalny dostęp do zasobów, które są współdzielone. Jest to bez wątpienia kierunek w którym rozwija się współczesny świat IT. I jak się okazuje – nie taki diabeł straszny jak go malują.

Wideokonferencje w chmurze

Wideokonferencje hybrydowe

Sieć lokalna kontrolowana przez chmurę

Zarządzanie infrastrukturą IT/AV przez chmurę

automatyka biurowa

Automatyka budynkowa – nowoczesne podejście do zagadnienia

Oferujemy indywidualne podejście do każdego klienta w zakresie projektowania systemów. Dzięki takiemu podejściu mamy możliwość połączyć kilka systemów z których już Państwo korzystacie w jeden spójnie działający organizm zarówno w przypadku rozwiązań wideokonferencyjnych i ich integracji np. z usługami kalendarzowym, czy serwerami przechowywania plików, jak i w przypadku systemów inteligentnej Sali konferencyjnej i automatyki budynkowej.

Przygotowanie koncepcji systemu

Wykonywanie instalacji, wdrożenie

Nadzór inwestorski

Audyty systemów AV

offer-service

Usługi serwisowe w VisionCube S.A.

Tworząc w VisionCube dział Usług Serwisowych staraliśmy się zbudować coś więcej, niż jedynie zespół ludzi, którzy ślepo obsługują zgłoszenia dotyczące uszkodzonego sprzętu czy niedziałającego oprogramowania.

Wsparcie posprzedażowe

Zaawansowany serwis systemów IT/AV z SLA

Zdalne monitorowanie infrastruktury i urządzeń

Outsourcing w zakresie utrzymania systemów IT/AV

wielkoformatowe ściany wizyjne

Ściany wizyjne

W obecnych czasach ilość otaczających nas informacji jest tak duża, że dostarczenie ich wymaga coraz bardziej efektywnych metod i nośników. A jak powszechnie wiadomo – człowiek najlepiej przyswaja obrazy. Dawniej do takiego przekazu wystarczyły rozwiązania takie jak plakat, czy pojedynczy monitor, które obecnie nie są już wystarczające. Dziś do gry wchodzą ściany wizyjne, czyli zespoły paneli wyświetlające wzajemnie jeden obraz.

Przyciągnięcie uwagi klienta

Zwiększenie prestiżu

Zarządzanie sytuacjami wyjątkowym

Mnogość zastosowań

Iot - internet rzeczy

Internet Rzeczy czyli IoT

IoT – Internet of things / Internet Rzeczy, to nic innego jak określenie urządzeń, które mogą się ze sobą bezpośrednio lub pośrednio komunikować. Dowiedz się więcej!

Zwiększenie efektywności pracy

Multifunkcjonalność

Kontrola nad infrastrukturą

Synonim nowoczesnego biura

Zoom

Burzliwy początek roku 2020 był przełomowy dla komunikacji. Zoom stał się podstawowym narzędziem do wirtualnych spotkań, pracy zdalnej oraz edukacji podczas pandemii. Obsługa Zooma jest dziecinnie prosta, a możliwości rozbudowy prakatycznie nieograniczone

Więcej o Zoom

Poly Studio X

Rodzina urządzeń Poly Studio to połączenie wydajności klasy biznes z prostotą użytkowania tak potrzebną w przypadku małych pomieszczeń. Zapewnia wyższą wydajność w przystępnej cenie. Dzięki inteligentnym funkcjom, takim jak Poly Acoustic Fence i NoiseBlock, Polycom Studio automatycznie wycisza i usuwa zbędne szumy tła i inne niechciane dźwięki.

Więcej o Poly Studio X

Cisco Room Kit

Terminal wideokonferencyjny obsługujący rozdzielczość 4K, który nie tylko pozwala na bezprzewodowe udostępnianie treści, ale także posiada funkcjonalność automatycznego kadrowania rozmówców i śledzenia osoby zabierającej głos. Z Room Kit w zestawie dostajemy dotykowy panel sterujący, który może posłużyć do sterowania między innymi klimatyzacją, roletami i światłem.

Zamów DEMO

Cisco Webex Teams

Platforma do komunikacji głosowej, organizacji spotkań wideokonferencyjnych oraz pracy grupowej. Webex Teams doskonale nadaje się do prowadzenia pracy grupowej i projektowej. Dzięki możliwości zintegrowania Webex z platformami takimi, jak DropBox, MS Dynamics czy Asana, aplikacja ta staje się czymś więcej, niż tylko narzędziem do komunikacji.

Zamów DEMO

Polycom Trio

Urządzenie to łączy najlepszy w swojej klasie telefon konferencyjny z możliwością prowadzenia spotkań wideo przy pomocy usługi Skype dla Firm.

Zamów DEMO

Samsung Flip II

Interaktywny flipchart od Samsunga to niezwykle wygodne urządzenie do prezentacji treści. Dzięki możliwościom Flipa zamienisz nudny wykład w multimedialny spektakl. Intuicyjny interfejs i potężne podzespoły dają ogromne możliwości

Zamów DEMO

Huddle Room

To miejsce do dyskusji, dzielenia się pomysłami lub wymiany idei pomiędzy pracownikami. Może pełnić także funkcję nowoczesnej sali wideokonferencyjnej. Odpowiednio dobrane, spełni wymogi nawet najbardziej wymagających managerów.

Sprawdź

Integracje Microsoft Teams

Dowiedz się, jak połączyć Microsoft Teams z rozwiązaniami Cisco, Polycom, Lifesize czy Yealink.

Sprawdź
TOP PRODUKT